Jak získat krásnou pokožku: Ultimátní průvodce pro lepší pleť

Úvod do péče o pleť

Péče o pleť je rituál, který mám každé ráno i večer. Přiznávám, ne vždy jsem tomu věnoval dostatečnou pozornost. Dříve jsem měl období, kdy mi bylo všechno jedno, ale s věkem přišlo i zjištění, že kvalitní péče o pleť dokáže divy. Nejde jen o používání správných produktů, ale i o porozumění tomu, co naše pleť potřebuje. A to se liší od člověka k člověku.

První krok k lepší pleti začíná důkladným čištěním. Bez ohledu na to, kolik produktů na pleť používáte, pokud není vaše pleť správně vyčištěná, nepomohou. Čištění by mělo odstranit nečistoty, zbytky make-upu a přebytečný maz, ale zároveň by nemělo pleť příliš vysušovat.

Význam správné hydratace

Hydratace je alfa a omega péče o pleť. Každý den slyším, jak Jana zdůrazňuje význam pravidelného pitného režimu. 'Tvá pleť je jako květina, bez vody zvadne,' ráda říká. A má pravdu. Hydratovaná pleť je viditelně zdravější, pružnější a mladistvější. Krom pití dostatečného množství vody je důležité používat i hydratační krémy, které pomáhají udržet vlhkost v kůži.

Nezapomeňte na oblast kolem očí. Tato part...

Milan Kovařík

Milan Kovařík

Jsem odborník na drogerii se specializací na dermokosmetiku a péči o tělo. Věnuji se výzkumu a recenzování produktů pro osobní péči. Mám vášeň pro sdílení svých znalostí a tipů týkajících se depilace, manikúry, pedikúry, a péče o pleť skrze články a blogy.

zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář